Jak oszczędzać paliwo?

Wielu mówi że najmniejszy wydatkiem jest zakup samochodu i trudno się z tym nie zgodzić. Auto wymaga bieżącego serwisu, wymiany opon czy opłacania obowiązkowego ubezpieczenia OC. Każda z tych usług generuje dość spore koszty i nie warto na nich oszczędzać, jednak jest kilka sposobów który pozwoli odłożyć trochę grosza spalając mniej paliwa.

Hamowanie silnikiem

Niejednokrotnie zapewne słyszeliście to hasło. Cała magia oszczędzania paliwa w ten sposób polega na umiejętnym redukowaniu biegów. Hamowanie w ten sposób sprawia, że nie wykorzystujemy nawet kropli paliwa oraz oszczędzamy układ hamulcowy. Polega to na redukowaniu biegu zaraz gdy obroty spadną do ok 1500. Obroty przy których zmieniamy biegi potrafią być inne, w zależności od auta oraz jednostki która się w nim znajduje więc warto poczytać o ecodriving’u w przypadku konkretnego modelu.

Przewidywanie

Jest to istotna kwestia ecodriving’u. Wykorzystując to co dzieje się na drodze możemy dostosować swój styl jazdy do panujących warunków. dobrym przykładem jest tutaj dojeżdżanie do świateł. Jeśli widzimy z daleka czerwone światło warto zdjąć nogę z gazu i hamować silnikiem. Jazda w ten sposób jest również znacznie bezpieczniejsza dla nas oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Zbędny bagaż

Wiele osób z nas wozi w aucie zbędne przedmioty które od miesięcy powinny wylądować w garażu lub śmietniku. Warto zrobić rozeznanie i sprawdzić co jest nam nie potrzebne i po prostu usunąć to z naszego pojazdu. Każdy dodatkowy kilogram w aucie jest obciążeniem dla silnika co bezpośrednio przekłada się na wyniki spalania oraz osiągi naszego auta.

Korzystając z tych kilku sposobów możemy odczuć znaczącą poprawę spalania a co za tym idzie – więcej gotówki w portfelu. Jazda przy zachowaniu tych kilku zasad jest bezpieczna oraz lepsza dla środowiska. Dodatkowym bonusem są mniejsze koszta serwisowania auta dzięki oszczędzeniu choćby układu hamulcowego. Stosowanie się do tych kilku zasad również nie wpłynie na komfort naszej jazdy w negatywny sposób a nowe nawyki szybko wchodzą w krew.

silniki benzynowe, gęstość benzyny, stacje benzynowe warszawa, jednym ze składników benzyny jest oktan, właściwości benzyny, wyjaśnij co oznacza zdanie liczba oktanowa benzyny wynosi 98, kalkulator benzyny, najbliższa stacja benzynowa, zastosowanie benzyny, spalanie benzyny, cena benzyny w niemczech, mapa stacji benzynowych, ile kosztuje benzyna, cena benzyny orlen, benzyna ekstrakcyjna gdzie kupić, benzyna ekstrakcyjna karta charakterystyki, a1 stacje benzynowe, stacja benzynowa auchan, stacje benzynowe na a2, drewno zamiast benzyny, benzyna 95 czy 98, koszt benzyny, ceny benzyny w polsce, z trzech dystrybutorów na stacji benzynowej, spalacz benzyny,

Poprzedni artykułJak przygotować paczkę do transportu?
Następny artykułJazda z nawigacją czy bez?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj