Jazda z nawigacją czy bez?

Gdy wybieramy się w podróż własnym samochodem do miejsc, które znamy, często nie potrzebujemy pilota, pokazującego nam drogę do celu. Jeżeli podróż będzie przebiegać w nieznane tereny zaspokajamy się ewentualną mapą samochodową, która powinna być co roku kupowana nowa, gdyż wciąż powstają nowe połączenia drogowe a te stare potrafią zostać nagle w pewnym odcinku zamknięte, o czym mapa papierowa nas nie poinformuje.

Znana droga a jednak inna

Nawet jadąc znaną drogą, obecnie jesteśmy w stanie się pogubić, gdyż dotychczas prowadzona do celu nagle urywa się, a przed nią wyrosła poprzeczna droga szybkiego ruchu, która zagrodziła przejazd wysypaną groblą. Znana nam droga stała się ślepą uliczką. Nawigacja z aktualnym oprogramowaniem pozwoliłaby nam uniknąć stresu związanego z zawracaniem i szukaniem innego przejazdu. W dzisiejszych czasach jazda bez nawigacji jest stresująca i naraża nas na nieprzewidziane nadrabianie kilometrów i tracenie cennych minut. Czasem podróż może wydłużyć się nawet o kilka godzin.

Posiadanie nawigacji samochodowej pomoże nam dojechać do obranego celu bez przeszkód. Tylko musimy pamiętać, by często sprawdzać jej aktualność. Nowe drogi pojawiają się jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Jeszcze rok temu takiej drogi nie było, a dzisiaj już jest. Wczoraj starą drogą bez przeszkód dojechało się tam dokąd chcieliśmy, a dzisiaj jest nieprzejezdna, i nie wiadomo, którędy teraz trzeba jechać, by dojechać. Często musimy zawrócić do punktu wyjścia i tam szukać innej drogi.

Kogo pytać o drogę

Czasami szukamy pomocy wśród przechodniów, bądź rowerzystów. I o ile osoby te pokierują nas prawidłowo, o tyle pod kątem ich własnych sposobów komunikacji. Czyli tam, gdzie przejdzie człowiek, albo przejedzie rower dla samochodu może dany odcinek trasy całkowicie być nieprzejezdny.

Dlatego, warto jednak w obecnych czasach poruszać się z nawigacją przed oczami i lepiej, by ona była często aktualizowana. Wszakże zależy nam na tym, by dotrzeć do celu jak najszybciej, spalić jak najmniej paliwa i nie stracić nerwów błądząc w labiryncie nowych rond, nowych gigantycznych rozwidleń, zakoli itp.

Poprzedni artykułJak oszczędzać paliwo?
Następny artykułJak zaplanować trasę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj