Jak zaplanować trasę?

Jeżeli mamy zamiar wyjechać gdzieś dopiero za jakiś czas, możemy spokojnie usiąść i pomyśleć, jaką trasę wybrać. Zwracamy uwagę na to, czy chcemy dojechać do celu natychmiast, czy też chcemy po drodze coś zwiedzić, albo uatrakcyjnić jadącym z nami dzieciom jakimś krótkim pobytem na placu zabaw podczas małego odpoczynku. Uwzględnienie takich aspektów jest bardzo istotne.

Sami sobie sterem

Ktoś, kto wybiera się w podróż już nie pierwszy raz, uniknie błędów podczas przygotowań do podróży, ale gdy wybieramy się na taką wycieczkę po raz pierwszy w życiu warto ją dokładniej zaplanować, sporządzić listę rzeczy, które będą nam potrzebne w miejscu pobytu i podczas jazdy. Sprawdzić środki lokomocji, którymi będziemy chcieli się przemieszczać, ceny biletów, a także musimy zwrócić uwagę, czy bilety trzeba kupić już kilka dni wcześniej, robiąc rezerwację miejsc.

W okresie letnim taka przedsprzedaż odbywa się już miesiąc przed planowanym wyjazdem. Musimy o tym pamiętać. Nie chodzi tu o rezerwację hotelu, czy domu wypoczynkowego, albo kwatery prywatnej. O tym zwykle pamiętamy, ale naszej uwadze umyka rezerwacja w pociągu, lub autokarze dalekobieżnym. Te sprawy są również bardzo istotne, by planowany urlop udał się nam w każdym calu.

Pieniądze, bilet i paliwo

Przebywając już w danym miejscu, w którym chcieliśmy się znaleźć musimy zadbać o swój żołądek. Planując dokładnie swój wyjazd zgromadźmy na koncie bankowym odpowiednią ilość pieniędzy, by móc sobie pozwolić na kupienie smacznego dobrego posiłku. Nie w każdym hotelu, czy na innej kwaterze pożywienie jest wliczone w opłatę za pokój.

Inaczej też będą wyglądać nasze koszty związane z środkiem transportu. Dużo zależy od tego, czy wybieramy się w trasę środkami komunikacyjnym, czy własnym samochodem. Jeśli własnym samochodem, to lepiej wybierać te trasy, które są nowo pobudowane, gdyż one mają dużo więcej po drodze usytuowanych postojów na odpoczynek, a także toalety i zbiorniki z paliwem. Na starych trasach możemy długo jechać, zanim znajdziemy punkt z WC, albo by móc dopełnić bak. Warto też mieć dodatkową ilość pieniędzy na ewentualne nieprzewidziane wydatki związane z naprawą samochodu.

Poprzedni artykułJazda z nawigacją czy bez?
Następny artykułDozwolone prędkości na Polskich drogach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj