Dlaczego wózki używane zyskują coraz większą popularność?

Wózka widłowego przedstawiać nie trzeba. Cichy bohater tysięcy polskich firm, najpopularniejszy środek transportu wewnętrznego na świecie. Niezwykła uniwersalność i możliwości udźwigu w porównaniu do rozmiarów sprawiają, że niemal każda firma zajmująca się produkcją przemysłową posiada chociaż jeden egzemplarz. Trzeba jednak przyznać, że widlaki nie są tanie.

Jeszcze kilka lat temu dominowała opinia, że najlepszą inwestycją jest zakup nowego wózka widłowego. W końcu to maszyna na lata, a opieka gwarancyjna zapewnia spokój przez kilka pierwszych lat. To po części prawda, szczególnie w wypadku bardzo intensywnej pracy. W ostatnim czasie wózki widłowe używane zyskują jednak coraz większą popularność. Dlaczego?

Pewna oszczędność

Prosta sprawa – wózki widłowe używane są dużo tańsze od nowych – często nawet o połowę. Wiele firm nie potrzebuje ich cały czas, a jedynie przy operacjach załadunkowych bądź określonych procesach produkcyjnych. Nowy wózek w takim wypadku jedynie traci na wartości. Oczywiście kupując używany, należy liczyć się z kosztami napraw na początek, ale nadal jest to opłacalna inwestycja, a jakość usług świadczonych przez serwisy w ostatnich latach znacznie wzrosła. Awaryjność nie powinna więc być problemem.

Wózki widłowe używane można kupić bezpiecznie

To kolejna zmiana ostatnich kilku lat. Kupno używanej maszyny nie wiąże się już z ogromnym ryzykiem. W bród jest składów i komisów, które oferują duży wybór wózków widłowych i pomogą przy doborze sprzętu. Co ważniejsze, dbają one o swoją reputację i dokładnie sprawdzają wszystkie widlaki w swojej ofercie, a nierzadko zapewniają też gwarancję. Dzięki temu znacznie wzrosło bezpieczeństwo zakupów. Warto też dodać, że nasycenie rynku wtórnego wpłynęło korzystnie na ceny.

Wózki widłowe używane, a nowe

Nic za darmo – kupując używany produkt, należy liczyć się z dodatkowymi kosztami i zużyciem. Na szczęście widlaki to bardzo wytrzymałe maszyny. Należy uwzględnić przede wszystkim wymianę płynów eksploatacyjnych i opon. Warto zauważyć, że na postęp w technologii baterii znacznie zwiększył atrakcyjność zakupu wózków widłowych używanych z napędem elektrycznym. Modele z litowo-jonowym akumulatorem to zdecydowanie lepszy wybór niż te z żelowym.

Podsumowując – wózki widłowe używane to z roku na rok coraz pewniejsza inwestycja. Do tego w związku z rosnącymi cenami nowych, dla wielu firm jest to jedyna opcja. Na szczęście nie wiąże się z poważnymi wyrzeczeniami i pozwala zainwestować pieniądze w inne niezbędne środki.

Poprzedni artykułOutsourcing logistyki, czyli jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?
Następny artykułLogistyka magazynowa w Twojej firmie może być efektywniejsza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj