Programy dla firm transportowych i spedycyjnych – jakie funkcje usprawnią organizację pracy w firmie?

Sektor TSL jest bardzo szczególnym rodzajem branży i dlatego wymaga specyficznych rozwiązań. Firmy transportowe oraz spedycyjne posiadają pewien wspólny zakres zadań, które warunkują pozycję na konkurencyjnym rynku przewozowym. Konieczne jest wprowadzenie elementu przewagi technologicznej- specjalistycznego oprogramowania.

TMS dla TSL

Cyfryzacja w branży transportowej staje się niezaprzeczalnym faktem. Rentowność Twojego biznesu zależy od tego, jak szybko dostosujesz się do nad nadchodzących zmian.

Głównym motorem napędowym na tym polu jest Pakiet Mobilności, czy zestaw zasad i przepisów regulujących transport na terenie całej Unii Europejskiej. Przykładem innowacji jest CMR, który już wkrótce zostanie całkowicie zmodyfikowany do wersji cyfrowej.

Przemiany w tym zakresie dotycząca również codziennych zadań i obowiązków spedytorów, więc użytkowanie profesjonalnego oprogramowanie staje się koniecznością.

Oto lista najbardziej praktycznych funkcji i właściwości, które usprawniają cały proces logistyczny. Sprawdź, czy Transport Management System sprawdzi się również w Twoim biznesie!

Fakturowanie i rozliczanie

Księgowość jest działem kluczowym dla większości firm, ale to branża transportowa jest szczególnie narażona na negatywne konsekwencje zaniedbań. Wielu właścicieli firm przewozowych boryka się z problem braku płynności finansowej, zwłaszcza przez opóźnienia i nieterminowość płatności.

Oprogramowanie pozwala śledzić nadchodzące terminy, informować kontrahentów i skutecznie egzekwować należności. Ta kwestia ma także ogromny wpływ na wiarygodność i wizerunek firmy, co realnie przekłada się na wzrost zainteresowania, ilość zleceń oraz przychody.

System komputerowy pozwala nadzorować przyszłe płatności dla podwykonawców, co sprawia, że jesteśmy rzetelnym i pewnym partnerem. Taki zestaw cech jest niezmiernie ważny dla każdego podmiotu transportu krajowego i międzynarodowego.

Nadzór i kontrola

Drugi filar, czyli stały monitoring wszystkich procedur. Każdy transport oznacza dziesiątki przeprowadzonych czynności, operacji oraz podjętych działań, a niepowodzenie w jednym elemencie może przyczynić się do zaburzenia poprawności na dalszych etapach.

Specjalistyczny system informatyczny zapewnia intuicyjny wykaz niezbędnych czynności, dzięki czemu posiadamy pełną kontrolę. Szukasz sprawdzonego rozwiązania? Wypróbuj program spedycyjny dla firm transportowych od mbis.pl.

Poprzedni artykułPakiet mobilności: tachografy w busach – jak pakiet mobilności zmieni transport do 3,5 t. w 2022 roku?
Następny artykułSkrzyniopalety – metoda na łatwy transport

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj