Skrzynie pełne, skrzynie otwarte i skrzynie ażurowe – Jakie mają zastosowanie?

Drewniane skrzynie posiadają szerokie spektrum zastosowań, stosowane są przed wszystkim przez firmy i przedsiębiorstwa do użytku profesjonalnego, ale i coraz chętniej kupowane są przez osoby fizyczne do użytku prywatnego. Wykorzystywane są one przede wszystkim do przechowywania, magazynowania wyrobów, które są podatne na uszkodzenia i przesunięcia. Skrzynia drewniana zabezpiecza nam produkty, materiały, narzędzia, sprzęty w czasie transportu, ale również na czas magazynowania. Skrzynie drewniane są wykorzystywane w usługach, handlu, a przede wszystkim w logistyce – w transporcie lądowym, morskim (w przypadku wysyłki kontenerowej).

Na rynku gospodarki paletowej, ale i właśnie wyrobów z drewna, dostępne są skrzynie pełne, skrzynie ażurowe oraz skrzynie otwarte. Każda z wymienionych skrzyń posiada kilka zalet w swym zastosowaniu. W skrzyniach ażurowych oraz skrzyniach otwartych zaletą jest to, że można skutecznie zabezpieczyć artykuły i inne przedmioty, ale dzięki temu, że nie są w pełni obudowane, można weryfikować ich zwartość. W przypadku skrzyń pełnych, skrzyń w pełni obudowanych, możemy mieć pewność, że towary nie zostaną uszkodzone w czasie transportu i przechowania nie będą narażone na czynniki zewnętrzne.

Skrzynie drewniane wykonywane są zazwyczaj z mocnego i grubszego typu deski drewnianej – oczywiście specyfikacja i wygląd skrzyni, jak i jej wymiary uzależnione są od wymagań klienta. Skrzynie ażurowe, otwarte, czy skrzynie pełne mogą być wykonane z desek, z litego drewna, z płyty OSB oraz ze sklejki. W zależności od tego co chcemy transportować bądź przechować, zawsze należy upewnić się, że dana skrzynia posiada odpowiednią konstrukcję oraz nośność. Skrzynia, która będzie wykorzystywana w transporcie, bądź logistyce musi być wykonana z solidnej i trwałej konstrukcji, aby skutecznie zabezpieczyć materiały prze uszkodzeniami.

Czy można wykonać skrzynie drewnianą na wymiar?

Na rynku jest kilkanaście firm, czy producentów, którzy wykonują skrzynie pod wymiar. Wyprodukowanie skrzyni, która będzie zgodna z wymaganiami klienta, wiąże się z tym, że dział produkcyjny musi dostosować wszelkie procesy pod konkretną produkcję. Zazwyczaj w firmach, które produkują skrzynie na wymiar jest wymagane minimum logistyczne. W sklepie Kampol oferujemy możliwość wykonania skrzyń drewnianych na wymiar bez określania minimum logistycznego. Po zapoznaniu się ze specyfikacją określamy możliwości produkcyjne, ale i transportowe.

Inne zastosowanie skrzyń drewnianych

Skrzynie drewniane poza tym, że są wykorzystywane przed wszystkim przez przedsiębiorstwa, zaczynają być również wyszukiwane przez osoby fizyczne, do użytku prywatnego. Skrzynie ażurowe, czy skrzynie otwarte jak również skrzynie pełne wykorzystywane są przez ogrodników na przydomowych działkach, rodzinnych ogródkach działkowych w mieście. Skrzynie mogą spełniać funkcję jako opakowanie do przechowania np. narzędzi ogrodowych np. szpadli, grabi, czy łopat. Skrzynia drewniana w pełni obudowana która będzie dodatkowo obita folią może również spełnia funkcję przechowania np. dodatków i akcesoriów do mebli ogrodowych m.in, poduszek ogrodowych, kocy, wyściółek.

Poprzedni artykułTransport kolejowy – wady i zalety
Następny artykułJak wygląda transport ładunków niebezpiecznych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj