Samochód na minuty – gdzie i jak wynająć?

Carsharing minutowy to wygodna forma krótkoterminowego wynajmu samochodów. Na polskim rynku usługa ta jest nowością, lecz w wielu krajach na świecie funkcjonuje z powodzeniem już od wielu lat.

Carsharing minutowy – co to takiego?

Carsharing minutowy to usługa bazująca na idei współdzielenia umożliwiająca wynajem samochodu na krótki czas. Jest to rozwiązanie dedykowane głównie tym osobom, które rzadko poruszają się po mieście samochodem. Operatorzy usługi stawiają na maksymalne uproszczenie procedur najmu, aby zachęcić jak najwięcej kierowców do użytkowania współdzielonych samochodów. Przemawiają za tym przesłanki ekonomiczne i ekologiczne. Zdaniem ekspertów z firmy PANEK CarSharing jeden współdzielony pojazd jest w stanie zastąpić kilka prywatnych aut, co w miejscowościach borykających się z problemem korków ma niebagatelne znaczenie.

Gdzie wynająć auto na minuty?

Działające w Polsce wypożyczalnie dokładają licznych starań, aby upowszechniać usługę, w ramach której dostępne są samochody na minuty. Trójmiasto, Warszawa, Kraków, Poznań czy Wrocław należą do grona miast, gdzie można korzystać ze współdzielonych pojazdów. Na razie wynajem aut na minuty możliwy jest w największych miastach w Polsce, niemniej rynek ten odznacza się na tyle dużym potencjałem, że spora część wypożyczalni planuje wprowadzenie usługi także i do mniejszych miejscowości.

Rezerwacja, odbiór i zwrot auta – co trzeba wiedzieć?

Aby wynająć samochód na minuty, należy zainstalować aplikację na telefon – pobiera się ją ze strony operatora. Kolejnym krokiem jest rejestracja w aplikacji wymagająca m.in. podania danych osobowych i dołączenia skanu aktualnego prawa jazdy. Aplikacja pokazuje interaktywną mapę z gotowymi do jazdy samochodami. Należy wybrać miejsce odbioru pojazdu i otworzyć go z poziomu aplikacji. Po zakończeniu usługi odstawia się samochód na jeden z parkingów obsługiwanych przez daną wypożyczalnię. Opłata naliczana jest na podstawie czasu trwania przejazdu i przejechanych kilometrów oraz pobierana z karty kredytowej klienta.

https://panekcs.pl/

Poprzedni artykułPrzesyłki paletowe dla każdego.
Następny artykułZapakuj ekologicznie swoje wino!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj