Dobra mapa, jak ją znaleźć?

Zanim wybierzemy się w nieznaną podróż, dobrze jest przyjrzeć się trasie oraz miejscowościom, przez które będziemy przejeżdżać. Sprawdzić, ile kilometrów nas czeka z a kółkiem, czy są stacje paliwowe, ewentualne zajazdy itp. Prześledzenie wcześniej planowanej wycieczki zaoszczędzi nam późniejszych nerwów. Ważne jest, by wyjeżdżać w drogę w sposób zaplanowany.

Czy dobrze jedziemy?

Nawet jeżeli znamy trasę docelową na pamięć, to na pewnych jej odcinkach może spotkać nas zaskoczenie w postaci nagłego zamknięcia drogi. Posiadamy ze sobą aktualną mapę samochodową papierową, ale ona nie przewidziała robót drogowych na tych odcinkach. Dlatego wyjeżdżając w trasę, nie możemy posiłkować się wyłącznie mapą tradycyjną. Musimy być zaopatrzeni w porządną nawigację. Choćby była zainstalowana tylko w telefonie komórkowym.

Dostęp do internetu i nawigacja w telefonie komórkowym wyprowadzi ans ze ślepego zaułka. Wadą jest mały ekran, który zmusza kierowcę do zbytniej uwagi na wyrysowaną trasę, zamiast uważać na drogę. Jeżeli nie mamy obok siebie pasażera, który wpatrywałby się w telefon i pilotował nas, lepiej od razu przed wyjazdem postarajmy się o dobrą mapę samochodową wgraną do nawigacji GPS.

Skąd wziąć?

Dużą rolę w poszukiwaniach odpowiedniej mapy odgrywa obecnie Internet. Wyszukiwarka wskaże nam różne strony z mapami samochodowymi. Od razu jest też podany ranking cen, producentów oraz opinie osób, które dany sprzęt do nawigacji nabyły. Każda mapa zdaje egzamin, byleby była aktualna. Sprawdzajmy datę wgrania systemu i jego ostatniej modernizacji.

Obecnie w Polsce mamy aż 1389 km samych autostrad, wciąż budują się nowe, co widać. Rosną nowe zakola i obwody oraz odcinki tras. Łatwo pobłądzić, czasami nawigacja dostaje „kręćka” i nie wie, jak dalej poprowadzić, wówczas zdajemy się na intuicję, albo krążymy zdezorientowani. Najlepsza mapa to ta, która „wyszła spod igły”- w tym dniu, w którym wyruszamy w nieznane. Zdajmy się na opinie innych użytkowników, dzięki nim najszybciej uda nam się znaleźć taki sprzęt, z którego i my będziemy zadowoleni.

Poprzedni artykułJaką nawigację GPS wybrać?
Następny artykułTablice rejestracyjne w Polsce – Oznaczenia i kody tablic rejestracyjnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj