Podnośniki koszowe w centrach logistycznych i magazynach

podnośniki nożycowe w magazynie

Jak usprawnić prace magazynowe? Aby procesy związane z transportem bliskim ładunków były jeszcze szybsze i wydajniejsze, warto wykorzystać do tego celu urządzenia, które ułatwiają ich przewożenie i podnoszenie – podnośniki koszowe.

Kiedy warto skorzystać z podnośników w pracach magazynowych?

Podnośnikami koszowymi są urządzenia dźwignicowe, które wyposażone są w zabezpieczony, unoszony kosz. Pracownik znajdujący się w koszu może prowadzić podnośnik i wykonywać z niego różne prace. Podnośnik koszowy najlepiej sprawdzi się w magazynach i w centrach logistycznych wyposażonych w wysokie regały, zapewniając szybki i łatwy dostęp do półek.

Używanie podnośników w pracach magazynowych niesie za sobą wiele korzyści:

  • Dzięki wysokiemu udźwigowi nadają się do cięższych towarów;
  • Za sprawą kompaktowych wymiarów i napędu mogą poruszać się pomiędzy wąsko ustawionymi regałami bez konieczności schodzenia;
  • Przyspieszają prowadzenie prac m.in. inwentaryzacyjnych, kontrolnych,
  • Są łatwe i wygodne w obsłudze;
  • Podnoszą poziom bezpieczeństwa pracowników.

Zastosowanie podnośników koszowych w magazynach i centrach logistycznych

Podnośniki magazynowe mają rozbudowane zastosowanie w magazynach i w centrach logistycznych.

Za pomocą urządzeń tego rodzaju można przede wszystkim prowadzić transport bliski towarów, czyli przewozić je na terenie zakładu, rozmieszczać na regałach, kontrolować stany magazynowe, a także kompletować zamówienia. Mogą być one również wykorzystane podczas inwentaryzacji towarów.

Podnośniki koszowe mogą być też zastosowane w trakcie innych prac – konserwacyjnych, serwisowych albo naprawczych, które wykonuje się w magazynach i w centrach logistycznych. Zaliczają się do nich przykładowo wymiana żarówek, kontrola systemów wentylacyjnych, naprawa uszkodzonych regałów magazynowych, mycie przeszkleń.

Jakie podnośniki sprawdzą się podczas prac magazynowych?

Do podnośników koszowych zaliczane są urządzenia o zróżnicowanej konstrukcji, która wpływa na ich zasięg, udźwig i wymiary.

Wybierając sprzęt do magazynów i centrów logistycznych, należy zwrócić uwagę na te modele, które będą umożliwiały efektywne prowadzenie prac, a dzięki swoim wymiarom łatwo przemieszczały się nawet w ciasnych przestrzeniach.

Duże znaczenie ma również sposób zasilania podnośnika. Do robót we wnętrzach przeznaczone są podnośniki elektryczne, które nie emitują spalin i dzięki temu są bezpieczne do używania w zamkniętych przestrzeniach. Nie są przy tym źródłem hałasu, dlatego podnoszą komfort prac.

Do magazynów i centrów logistycznych najczęściej wykorzystywane są poniższe rodzaje podnośników koszowych:

Podnośniki masztowe

Kosz podnośnika umieszczony jest na pionowym maszcie, który unosi go i w wybranych modelach pozwala też na sterowanie w bok przez obrót kolumny. By powiększyć zasięg niektóre modele mają także ramie JIB z opcją wysuwania. Niewielkie wymiary sprawiają że podnośnik masztowy zapewnia bezkolizyjną jazdę nawet w wąskich alejkach.

podnośnik masztowy w magazynie
podnośnik masztowy w magazynie sklepowym

Podnośniki nożycowe

To drugi popularny rodzaj podnośników używanych podczas prac magazynowych. Składają się z większej platformy oraz z nożycowego mechanizmu unoszącego. W wielu modelach znajdują się także boczne podesty, które umożliwiają powiększenie zasięgu urządzenia. Podnośnik nożycowy zapewnia atut w postaci dużego udźwigu.

podest ruchomy nożycowy w nowym magazynie

Jak wyposażyć magazyn lub centrum logistyczne w podnośniki koszowe?

Magazyn albo centrum logistyczne mogą wykorzystywać podnośniki koszowe zakupione na własność przez firmę, ale również wypożyczone.

Długoterminowy wynajem podnośników umożliwia uzyskanie markowego sprzętu w niskiej cenie, także z szeroką gamą usług dodatkowych jak transport, serwis i szkolenia operatorów.

O doborze podnośnika do magazynu warto poczytać także we wpisie: https://wypozyczalniapodnosnikow.pl/wiedza/podnosnik-magazynowy-zastosowania-i-dobor-sprzetu-do-pracy

Do skorzystania z wynajmu podnośników zaprasza wypożyczalnia AA Herkules oferująca profesjonalny sprzęt m.in. w województwach mazowieckim, śląskim, dolnośląskim i łódzkim.

Z ofertą podnośników można zapoznać się na stronie https://podnosnikikoszowe.pl/.

Poprzedni artykułRegały magazynowe, czyli najlepszy sposób na usprawnienie pracy każdego magazynu
Następny artykułPotrzebujesz taxi na lotnisko w Katowicach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj