Magazyny do wynajęcia coraz popularniejsze. Zalety najmu magazynów

Budowa własnego magazynu to ogromna inwestycja. Niewielu przedsiębiorców może sobie na nią pozwolić na początku swojej działalności, co utrudnia im prowadzenie firmy i jej ciągłe rozwijanie. Magazyny na wynajem są alternatywą dla takich osób. Dzięki nim można poszerzać zakres działań i budować konkurencyjny biznes. Poznaj zalety korzystania z magazynów do wynajęcia. 

  1. Magazyny do wynajęcia dostępne bez oczekiwania na zakończenie inwestycji
  2. Powierzchnia magazynowa w atrakcyjnej lokalizacji
  3. Bezpieczne umowy dla obu stron
  4. Wynajem magazynu z wszystkimi udogodnieniami
  5. Magazyny przystosowane do potrzeb różnych przedsiębiorców

Magazyny są niezbędne do przechowywania surowców i gotowych produktów niemalże w każdej działalności. Trudno jest bowiem prowadzić firmę bez posiadania zapasów materiałów do pracy i przechowywania wyrobów w odpowiednich warunkach. Powierzchnie magazynowe można wybudować samodzielnie, lecz wiele firm stawia na ich wynajem. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Dlaczego warto wynajmować magazyny?

Magazyny do wynajęcia dostępne bez oczekiwania na zakończenie inwestycji

Budowa własnego magazynu niekiedy trwa kilka lat. Przygotowanie projektu budynku, zakup gruntu, wzniesienie obiektu i jego odbiór często przeciągają się o wiele dłużej niż planowano. Magazyny do wynajęcia są dostępne od zaraz – można wynająć je w dowolnym czasie, gdy tylko pojawi się taka potrzeba. Dzięki temu rozwój firmy jest niczym nieograniczony, gdyż dostęp do powierzchni magazynowej uzyska się, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.

Powierzchnia magazynowa w atrakcyjnej lokalizacji

W przypadku magazynów szczególnie ważna jest lokalizacja. Atrakcyjne są zwłaszcza tereny w pobliżu węzłów komunikacyjnych, autostrad i terminali przeładunkowych. Strategiczne obszary dla transportu są drogie – zakup działki na takim terenie często przerasta możliwości finansowe firmy. Powierzchnia magazynowa na wynajem stanowi kompromis pomiędzy akceptowalnymi kosztami a atrakcyjnością lokalizacji. Dzięki temu nawet nieduża firma jest w stanie poszerzyć zakres swojej działalności bez ponoszenia dużego ryzyka finansowego, związanego z zakupem działki i budową własnego magazynu.

Bezpieczne umowy dla obu stron

Umowy zawierane z właścicielami magazynów na wynajem są korzystne dla każdej ze stron. Przedsiębiorcy mają pewność, że uzyskają dostęp do powierzchni o ustalonym metrażu i wyposażeniu. Cena najmu jest ustalona z góry, co sprawia, że najemca nigdy nie jest nią zaskoczony. Właściciel magazynu ma natomiast pewność, że otrzyma zapłatę za udostępnienie powierzchni w określonym terminie. Dodatkowo w umowie określa się ewentualne warunki dostosowania magazynu do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy. Najemca może ustalić, jakich regałów potrzebuje, jakie produkty zamierza składować i czy potrzebuje do tego celu konkretnych udogodnień, np. otrzymywania stałej, niskiej temperatury i wskazanej wilgotności powietrza.

Wynajem magazynu z wszystkimi udogodnieniami

 hale magazynowe wynajem

Wynajem powierzchni magazynowej jest możliwy z wszystkimi udogodnieniami, dlatego mogą z niego skorzystać niemalże wszyscy przedsiębiorcy. Gotowe powierzchnie są odpowiednie zarówno dla firm, które potrzebują chłodni lub miejsca do przechowywania produktów, wymagających niskiej wilgotności, jak i dla zakładów produkujących opony, substancje łatwopalne (np. farby, lakiery do drewna) lub substancje sypkie. Gotowy magazyn bez trudu przystosowuje się do oczekiwań konkretnego najemcy, co zwiększa atrakcyjność takiej przestrzeni i podnosi jej funkcjonalność. Wraz z powierzchnią najemca może otrzymać dostęp do terminalu przeładunkowego, ramp do rozładunku i załadunku ciężarówek, bądź innych praktycznych rozwiązań.

Magazyny przystosowane do potrzeb różnych przedsiębiorców

Magazyny logistyczne to obiekty, które ułatwiają prowadzenie biznesów z różnych branż. Z powierzchni magazynowej na wynajem korzystają zakłady produkujące żywność, elektronikę, chemię budowlaną, kosmetyki, a nawet części motoryzacyjne lub lotnicze. Dodatkowo magazyny są interesujące dla firm kurierskich i zajmujących się szeroko rozumianą spedycją. Do budynku ma się dostęp o każdej porze dnia i nocy, co sprawia, że w magazynie można pracować na zmiany. Pozwala to na efektywną segregację produktów lub przesyłek i przygotowywanie ich do transportu zgodnie z potrzebami.

W przypadku magazynów na wynajem ma się do wyboru wiele obiektów w atrakcyjnych lokalizacjach – w okolicy Łodzi, Warszawy, Gdańska lub Wrocławia, co pozwala jeszcze efektywniej zarządzać transportami i rozbudową firmy. Dodatkowo w każdym magazynie znajdzie się wszystko, co potrzebne, by bezpiecznie składować produkty. Obiekty są wyposażone w profesjonalne systemy zabezpieczeń przeciwwłamaniowych, pożarowych i innych. Dzięki temu w razie jakiegokolwiek nieprzewidzianego zdarzenia można mieć pewność, że towar składowany w magazynie będzie odpowiednio chroniony. Właściciel magazynu dba również o regularne przeglądy techniczne i PPOŻ, co sprawia, że ryzyko wystąpienia pożaru, zwarcia instalacji elektrycznej lub awarii klimatyzacji jest zminimalizowane.

Poprzedni artykułWybór usługi magazynowania i przeładunku towaru podczas transportu drogowego
Następny artykułTransport morski i lądowy – kluczowe różnice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj