Rozwijający się świat same day delivery. Przesyłki miejskie z dostawą na już

Wiele firm zastanawia się, co zrobić, aby dostarczać zamówienia szybciej. Wymagają od nich tego ich klienci. Przesyłkę potrzebujemy nadać również w życiu prywatnym. Jednak bardzo często zmienia ona swój status na “doręczono” zbyt późno. Odpowiedzią na ten problem są usługi same day delivery oraz one hour delivery. Zobacz jak dynamicznie rozwija się rynek szybkich przesyłek miejskich i jakie możliwości otwiera on dla nadawców.

Tempo życia, z jakim przyszło nam się zmagać w dzisiejszych czasach nie należy do najwolniejszych. Coraz więcej spraw musimy załatwiać “na już” i mamy mniej czasu na organizację różnych procesów. Zjawisko to stało się już tak powszechne, że najmłodsze pokolenie, które wchodzi na rynek konsumencki, nazywamy pokoleniem instant (ang. natychmiastowy).

Stanowi to nie lada wyzwanie – w szczególności dla właścicieli przedsiębiorstw i zarządzających nimi osób. O tym, jak firma jest postrzegana wśród konsumentów, często decyduje jej logistyka. Dlatego musi być ona sprawna. Coraz sprawniejsza.

Ekspresowe przesyłki dla lokalnej firmy

Aby przetrwać na konkurencyjnym rynku, firma musi dostosowywać się do ciągłych zmian. Konieczne jest zatem śledzenie kształtujących się trendów, zanim staną się one nowym standardem. Pozwala to na wyprzedzenie konkurencji o krok, co często może się okazać bardzo opłacalnym ruchem.

Jednym z takich kroków jest zaproponowanie swoim klientom szybkiej dostawy. Warto zaznaczyć, że nie chodzi tu wyłącznie o sklepy internetowe. Coraz więcej lokalnych biznesów np. marketów, drogerii czy kwiaciarni oferuje dostawę zakupów pod drzwi klienta. Tymczasem nie chodzi o zwykłą dostawę tego samego dnia. Chodzi o dostawę w ciągu jednej godziny – dostawę instant.

Takie rozwiązanie wynosi komfort zakupów na zupełnie nowy poziom. Natomiast osoba, która raz skorzysta z takiej usługi, z pewnością wróci dokonać kolejnego zakupu.

Elastyczne rozwiązanie logistyczne

Szybkie dostawy są przeznaczone nie tylko dla firm handlowych. Skorzystają z nich również kancelarie i biura rachunkowe, korporacje przesyłające dokumenty pomiędzy siedzibami czy firmy usługowe takie jak serwisy naprawcze lub gabinety kosmetyczne. Każdy rodzaj działalności rządzi się swoimi prawami, dlatego rozwiązanie logistyczne powinno być dobrze dopasowane.

Przykładem elastycznych usług w zakresie logistycznych są te, świadczone przez przewoźnika delivo. W branży transportu miejskiego jest to nowa marka. Jednak tworzą ją ludzie w wieloletnim doświadczeniem dziedzinie logistyki i pasją do nowoczesnych technologii. Dzięki temu delivo oferuje przewozy przesyłek miejskich z dostawą nawet w godzinę. Natomiast nadawanie przesyłek odbywa się w intuicyjnej platformie.

Kurier miejski na żądanie – jak to działa?

Kiedy klient nadaje przesyłkę, w aplikacji kuriera pojawia się powiadomienie. Zlecenie przyjmuje najczęściej ta osoba, która znajduje się najbliżej nadawcy. Dzięki temu przesyłka może ruszyć w drogę już w ciągu kilku minut. Takie rozwiązanie znane jest m.in z popularnych aplikacji służących do zamawiania taksówek.

Poza usługą kuriera na żądanie, delivo podejmuje też szersze współprace. Na cykliczny przewóz większej liczby przesyłek mogą liczyć m.in sklepy internetowe, kwiaciarnie wysyłkowe czy restauracje oferujące jedzenie z dowozem. Szczegóły takiej usługi ustala się zgodnie ze specyfiką firmy klienta.

Niezależnie od prowadzonej działalności warto zastanowić się nad wprowadzeniem takiej formy wysyłki już teraz. Pozwoli ona nie tylko usprawnić procesy w firmie, ale pomoże też dotrzeć do większej liczby klientów. Tym bardziej, że korzystanie z błyskawicznych dostaw staje się coraz bardziej popularne, a badania prowadzone w branży logistycznej wskazują na to, że popyt na tego rodzaju usługi będzie rósł w coraz szybszym tempie.

Poprzedni artykułNa czym polega profesjonalny przewóz towarów?
Następny artykułDlaczego warto wynająć wózek widłowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj