Transport Norwegia – jakie towary przywozimy z krajów skandynawskich?

Położona na Półwyspie Skandynawskim Norwegia zalicza się do najbogatszych krajów na świecie. Jej zamożność wynika m.in. z wysoko rozwiniętego sektora eksportu. Jednym z odbiorców towarów z północnego kraju jest Polska. W jakim celu i po jakie ładunki wysyłany jest międzynarodowy transport do Norwegii? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie!

Wymiana handlowa – statystyki

Stosunkowo niewielka liczba mieszkańców decyduje o tym, że Norwegia nie należy do głównych partnerów handlowych Polski. Fakt, że północnoeuropejski kraj nie jest członkiem Unii Europejskiej, nieco utrudnia wymianę gospodarczą, jednak obecność w Strefie Schengen w dużym stopniu rozwiązuje ten problem. Jak pokazują statystyki, każdego roku z Norwegii do Polski odbywa się międzynarodowy transport (głównie spedycja ciężarowa), w ramach którego przewozi się towary o wartości ok. 10 mld zł. Dla porównania import znad Wisły wynosi nieco więcej, bo 12 mld zł. Jakie ładunki dominują w eksporcie z Norwegii do Polski?

Struktura importu z Norwegii do Polski

Choć gospodarska królestwa jest wysoce zaawansowana, specjalizuje się w eksporcie przede wszystkim żywności i paliw. Jak wskazują statystyki, międzynarodowy handel ropą na świecie jest zdominowany przez Rosję, USA i Arabię Saudyjską, ale jeśli chodzi o wolumen eksportu, Norwegia jest na trzecim miejscu w skali globalnej. Do Polski z tego państwa wędruje stosunkowo niewiele źródeł energii ze względu na brak odpowiednich połączeń. Głównym towarem eksportowym, którego transport ciężarowy najczęściej odbywa się ze skandynawskiego kraju do Polski, są ryby (m.in. popularny łosoś norweski), owoce morza oraz wyprodukowane z nich przetwory.

Wybór przewoźnika

Ponadto spedycja z Norwegii do Polski obejmuje aluminium i wyroby wykonane z tego metalu, które powstają na Półwyspie Skandynawskim. Nad Wisłę stamtąd przybywa także wiele zaawansowanych maszyn i urządzeń przemysłowych czy chemikaliów. Jeśli planujesz import towarów z Północy, profesjonalne wsparcie w tym zakresie zapewnia firma Important Cargo Traffic – doświadczony przewoźnik, który obsługuje transport dowolnego rodzaju.

Poprzedni artykułBusy Dolny Śląsk – Niemcy: jak dojechać szybko, wygodnie i bez przesiadek?
Następny artykułMagazyny na życzenie – sprawdź ofertę i poszerz działalność swojej firmy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj