Skrzyniopalety – metoda na łatwy transport

Dla wielu rodzaju przemysłu transport zawsze stanowi wyzwanie. Zwłaszcza dla przemysłu żywnościowego, w którym bezpieczny i szybki transport ma duże znaczenie. Podobnie jak samo składowanie produktów. Zapewnienie im właściwej temperatury i przestrzeni gwarantuje świeżość i jakość produktu, który następnie trafia do każdego z nas. Klasyczne pojemniki i skrzynki ułatwiają organizację produktów. Jednak przechowywanie czy transport dużych ilości wymaga lepszych rozwiązań. Dlatego skuteczną metodą logistyczną są skrzyniopalety.

Skrzyniopalety – do czego służą

Skrzynioplaety to duże pojemniki przeznaczone do transportu i przechowywania różnych produktów. W dużej mierze wykorzystuje się je w przemyśle żywnościowym, ale nie tylko. Tradycyjne skrzyniopalety drewniane, które były używane w branży rolno-spożywczej zostają coraz częściej zastąpione przez skrzyniopalety plastikowe. Konstrukcja skrzyniopalety to najprościej mówiąc połączenie skrzyni z paletą transportową.

Skrzyniopalety drewniane

Skrzyniopalety drewniane to duże drewniane skrzynie połączone z paletą. Dzięki temu, chociaż same w sobie są bardzo ciężki, a z towarem ich waga może sięgać kilkuset kilogramów, to łatwo przewozić je wózkiem widłowym. Jednak drewniane deski absorbują wilgoć i brud. Dlatego może na nim powstawać pleśń i osadzać się brud. Trudno utrzymać je w czystości, przez co szkyniopalety z drewna nie są najlepsze do produktów spożywczych. Poza tym są pełne drzazg i gwoździ. Dlatego nie są tak bezpieczne, jak ich plastikowe odpowiedniki.

Skrzyniopalety plastikowe

Skrzyniopalety plastikowe przypominają wyglądem drewniane skrzynie. Jednak wykonane są z tworzywa sztucznego. Łatwo je czyścić i są bardzo trwałe. Ponadto są odporne na niskie i wysokie temperatury. Dlatego są świetnym rozwiązaniem do przechowywania i transportu artykułów rolno-spożywczych. Producentem tych skrzyniopalet jest firma Bekuplast, która od wielu lat projektuje i produkuje pojemniki transportowe i magazynowe, dostosowane do oczekiwań jej klientów.

Bekuplastskrzyniopalety

Producent Bekuplast od lat oferuje niezawodność i najwyższą jakość swoich produktów. Projektują i wytwarzają pojemniki, które doskonale sprawdzają się w transporcie takich produktów jak owoce i warzywa. Plastikowe skrzyniopalety, które są jednym z ich bestsellerów, są dużo lżejsze od drewnianych a ponadto trwalsze. Dlatego zapewniają dużą wygodę użytkowania. Mimo że wykonane z tworzywa sztucznego to są rodzajem pojemnika przeznaczonym do bezpiecznego kontaktu z żywnością. Odwiedź stronę https://www.bekuplast.com/pl/produkty/skrzyniopalety-plastikowe-euro-norm/ i sprawdź skrzyniopalety dostępne w ofercie firmy Bekuplast.

Poprzedni artykułProgramy dla firm transportowych i spedycyjnych – jakie funkcje usprawnią organizację pracy w firmie?
Następny artykułAgencja celna Gdynia – zakres usług i sposób działania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj